اشکِ مَشک (کشکول ولایت نامه)
یا رَفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه
پنجشنبه 21 آبان 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
این را بدانید که این شعار شما، «مرگ بر آمریکا»ی شما، این فریادی که ملّت ایران میکشند، این دارای یک پشتوانه و عقبه‌ی منطقی و قوی است؛ دارای پشتوانه‌ی عقلانی است. معلوم هم هست که مراد از «مرگ بر آمریکا»، مرگ بر ملّت آمریکا نیست، ملّت آمریکا هم مثل بقیّه‌ی ملّتها [هستند]، یعنی مرگ بر سیاستهای آمریکا، مرگ بر استکبار؛ معنایش این است، این دارای پشتوانه‌ی عقلانی است؛ قانون اساسی ما به این ناطق است، تفکّرات اصولی و عمیق و منطقی بر این ناطق است و این را برای هر ملّتی که تشریح بکنیم، آن را می‌پسندند و میپذیرند و قبول میکنند.

۱۳۹۴/۰۸/۱۲

بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، 
برچسب ها : معنای شعار «مرگ بر آمریکا»، این فریادی که ملّت ایران میکشند دارای یک پشتوانه و عقبه‌ی منطقی و قوی است، مراد از «مرگ بر آمریکا» مرگ بر ملّت آمریکا نیست، «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر سیاستهای آمریکا مرگ بر استکبار،


بعضی‌ها به بهانه‌ی همین مسائل جزئی داخلی، دشمن خارجی را فراموش میکنند، آمریکا را فراموش میکنند. اینکه امام (رضوان‌الله‌علیه) مکرّر تکرار میکردند که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید، به‌خاطر این است؛ بر سر یکدیگر کمتر فریاد بکشید. نمیگویم انتقاد نکنیم؛ نه، بالاخره جامعه، جامعه‌ی آزادی است، افکار آزادند، حقّ انتقاد وجود دارد، انتقاد هم مایه‌ی پیشرفت است امّا دشمن اصلی را با دشمنان درجه‌ی دو و با دوستانی که با آنها اختلاف نظر داریم و دشمن هم حتّی نیستند، اشتباه نگیریم؛ دشمن اصلی جای دیگر است.
۱۳۹۴/۰۸/۱۲

بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، سیاست داخلی، 
برچسب ها : بعضی‌ها به بهانه‌ی مسائل جزئی داخلی آمریکا را فراموش میکنند!، امام مکرّر تکرار میکردند که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید به‌خاطر اینکه بر سر یکدیگر کمتر فریاد بکشید!، دشمن اصلی را با دشمنان درجه‌ی دو و دوستانی که با آنها اختلاف نظر داریم و دشمن هم حتّی نیستند اشتباه نگیریم!،


اشتباه اوّل آنها در اوایل انقلاب این بود که نمیفهمیدند این مردم چرا در میدان این‌جور ازخودگذشتگی میکنند؛ بتدریج این را حالا فهمیده‌اند، فهمیده‌اند این باورهای مردم است، این باورهای جوانان است، این اعتقادات آنها است، این درس دین و قرآن به آنها است؛ لذا اینها را آماج حمله قرار داده‌اند؛ امروز دارند به انواع مختلف و به وسایل گوناگون و جدیدی که آن روزها وجود نداشت، اعتقادات را، باورها را آماج قرار میدهند؛ این را باید جوانها متوجّه باشند. جوانها اوّلاً تاریخ مبارزات ملّت ایران را بیشتر بخوانند و بیشتر بدانند؛ و کسانی که اهل بیان هستند، اهل گفتن هستند، برای جوانهای امروز ما تبیین کنند که در دوران مبارزات بر ملّت ایران چه گذشت، چه کسانی مقابل ملّت ایران بودند، ساواک را چه کسی به وجود آورد، روشهای شکنجه را چه کسی به ساواکی‌ها یاد داد، عناصر مؤمن و علاقه‌مند را با نظارت چه کسانی در داخل کشور مورد شکنجه قرار دادند؛ اینها را جوانهای ما بایستی آگاه بشوند و بدانند.
۱۳۹۴/۰۸/۱۲

بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، 
برچسب ها : آماج حمله به اعتقادات جوانان با وسایل گوناگون و جدید، جوانها تاریخ مبارزات ملّت ایران را بیشتر بخوانند، کسانی که اهل بیان هستند برای جوانها تبیین کنند که در دوران مبارزات بر ملّت ایران چه گذشت، ساواک را چه کسی به وجود آورد؟ روشهای شکنجه را چه کسی به ساواکی‌ها یاد داد؟،


پنجشنبه 21 آبان 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
در مذاکره، به مناسبت اینکه ما با جنگ مخالفیم، اشک هم میریزند، گریه هم میکنند! در همین مذاکرات هسته‌ای مشاهده شد که مأمور آمریکایی گفت من از جوانی با جنگ مخالف بودم و گریه کرد.(وزیر امور خارجه‌ی آمریکا) خب، یک عدّه‌ای ممکن است ساده‌لوحانه بگویند عجب، واقعاً اینها آدمهای خوبی شده‌اند، مژدگانی که گربه عابد شد؛(خنده‌ی حضّار. از «موش و گربه» عبید زاکانی؛ «مژدگانی که گربه عابد شد / عابد و زاهد و مسلمانا») امّا همین آدمی که از جنگ این‌قدر متنفّر است که از یادآوری جنگ گریه‌اش میگیرد و جلوی دوربین اشک میریزد، این از همان آدمهایی است که [وقتی‌] صدها کودک را در غزّه قطعه‌قطعه میکنند و صهیونیست‌ها با کمال قساوت و بی‌رحمی به زن و کودک و بچّه و بزرگ و پیر و جوان رحم نمیکنند، اینها حتّی اخم هم نمیکنند! شما اگر این‌قدر از جنگ متنفّری، به این عنصر جلّادِ قصّابِ خبیث که این‌جور مردم را، کودکان را قتل‌عام میکند یک کلمه حرفی بزن، اخم بکن؛ اخم هم نمیکنند، تشویق هم میکنند! همان وقتی که اینها به غزّه آن حملات را میکردند و امروز که به شکل دیگری در کرانه‌ی باختری و در غزّه مردم را قتل‌عام میکنند، بارها آمریکایی‌ها -رؤسای بزرگشان- اظهار کردند که اسرائیل حقّ دفاع از خودش را دارد. یعنی ملّت فلسطین حقّ دفاع ندارد؛ مزرعه‌اش را نابود کنند، جوانش را بکشند، خانه‌اش را آتش بزنند، بچّه‌ی چندماهه را در آتش بسوزانند، پدر و مادر او را در آتش بسوزانند و مردم فلسطین حق نداشته باشند هیچ پاسخی بدهند. امروز هم دارند رژیم صهیونیستی را تشویق میکنند، کمک میکنند، حمایت میکنند. ماه‌ها است که مردم یمن در زیر بمباران، بیمارستان‌شان خراب میشود، خانه‌شان خراب میشود، زیرساخت‌های حیاتی‌شان نابود میشود، انسانها دارند به‌وسیله‌ی هواپیماهای متجاوز قتل‌عام میشوند، [امّا] آمریکایی‌ها یک کلمه حرف نمیزنند، یک اخم نمیکنند، حمایت هم میکنند! آمریکا این است؛ آن‌وقت گریه‌ی جلوی دوربین به‌عنوان یک عمل صادقانه میتواند تلقّی  بشود؟ کسی این را باور میکند؟
۱۳۹۴/۰۸/۱۲

بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، اُمّت اسلامی، شعر و ادب، 
برچسب ها : در مذاکره به مناسبت اینکه با جنگ مخالفیم اشک هم میریزند، عدّه‌ای ممکن است ساده‌لوحانه بگویند عجب! واقعاً اینها آدمهای خوبی شده‌اند، مژدگانی که گربه عابد شد، مصرعی از شعر «موش و گربه» عبید زاکانی، وقتی‌ صدها کودک را قطعه‌قطعه میکنند حتّی اخم هم نمیکنند! تشویق هم میکنند!، آمریکایی‌ها اظهار کردند که اسرائیل حقّ دفاع از خودش را دارد یعنی ملّت فلسطین حقّ دفاع ندارد!، مردم یمن در زیر بمباران زیرساخت‌های حیاتی‌شان نابود میشود انسانها قتل‌عام میشوند امّا آمریکایی‌ها حمایت هم میکنند!،


یکشنبه 10 آبان 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
در چند روز گذشته اخبار زیادی از مذاکره ایران و آمریکا در وین درباره ی موضوع سوریه و دیدار چندباره ی وزیر امور خارجه ی ایران و آمریکا منتشر شد که من به شدت از این اخبار متعجب بودم زیرا رهبری به طور صریح گفته بودند که ما در غیر موضوع هسته ای با آمریکا مذاکره نمی کنیم!!!!!!!!!!!!!:
نکته‌ی دوّم در مورد مسائل هستهای این است که این مذاکراتی که امروز در جریان است که با دولتهای اروپایی و با آمریکا مذاکره میکنند، مذاکره‌ی با آمریکا صرفاً در قضیّه‌ی هستهای است و لاغیر، این را همه بدانند. ما درباره‌‌ی مسائل منطقه‌ای با آمریکا مذاکرهای نمیکنیم؛ هدفهای آمریکا در مسائل منطقه‌ای، درست نقطه‌ی مقابل هدفهای ما است. ما در منطقه امنیّت و آرامش میخواهیم، تسلّط ملّتها را میخواهیم؛ سیاست آمریکا در منطقه ایجاد ناامنی است. شما به مصر نگاه کنید، به لیبی نگاه کنید، به سوریه نگاه کنید! دستگاه‌های استکباری و در رأس آنها آمریکا، درمقابل بیداری اسلامی‌ای که به‌وسیله‌ی ملّتها به‌وجود آمد، یک ضدّ حمله را شروع کردند که هنوز ادامه دارد و ملّتها را در منطقه دارد بتدریج بدبخت میکند؛ هدف آنها این است؛ این درست نقطه‌ی مقابل هدفهای ما است. ما نه در مسائل منطقه‌ای، نه در مسائل داخلی و نه در مسئله‌ی تسلیحات، با آمریکا مطلقا صحبت و مذاکرهای نداریم؛ مذاکره، صرفاً در قضیّه‌ی هستهای است و اینکه ما در موضوع هستهای با روش دیپلماسی چگونه میتوانیم به نتیجه برسیم.

۱۳۹۴/۰۱/۰۱بیانات در حرم مطهر رضوی
و تعجب بیشتر من ازطرفی به بی توجهی مسئولان کشور به فرمایشات و دستورات رهبری و از طرف دیگر از بی بصیرتی و بی اعتنایی رسانه ها و اشخاص و خواص نسبت به این خطاهاست! تا آنجا که خودم هم شک کردم که اصلاً آقا این حرف را زده بود یا نه!
و امروز هم رهبری دیداری با وزیر امور خارجه و کارکنان وزارت خارجه داشتند که مثل اینکه
در این دیدار هم این موضوع را تذکر داده اند.
نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، اُمّت اسلامی، دل نوشته، 
برچسب ها : مذاکره در موضوعات غیر هسته ای، مذاکره ایران و آمریکا در وین درباره ی موضوع سوریه، بی توجهی مسئولان کشور به فرمایشات و دستورات رهبری، بی بصیرتی و بی اعتنایی رسانه ها و اشخاص و خواص نسبت به این خطاها،


یکشنبه 3 آبان 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
چندسال پیش مطالبی در مورد انحرافات در مداحی و برگزاری مجالس اهل بیت نوشته بودم که با توجه به احساسات شدید آن زمان لفظشان کمی تند بود، امسال هم دیدن بعضی انحرافات در هیئتهایی که سالهاست در آنها سینه میزنم و خیلی دوستشون دارم باعث شد چند خطی توی این وبلاگ (که تنها رسانه و تریبونم هست) بنویسم:
اگر به سیر مداحی ها از قدیم تا چندسال اخیر توجه کنید متوجه میشوید مشارکت مردم در عزاداری همینطور درحال کاهش است بدین شکل که اگر در عزاداری های سنّتی و قدیمی توجه کنید مداحیِ دودمه را میبینید یا دسته های بدون بلندگو که خود مردم دو دسته میشدند و خود مردم جواب میدادند و مداحی را بوجود می آوردند مانند مداحی هایی که هنوز در شهر یزد می بینیم.
اما چندسالی است که مداحی به اینجا پیش رفته که هیئتها پرشده از بلندگو و سیستم های صوتی زیاد و مداح نوحه ای را میخواند و یک نفر هم کنارش با صدای بلند ذکر میگوید به طوری که گوش سینه زن از صدا پرمی شود و صدای خودش و سینه زدنش را هم نمیشنود در نتیجه احساس میکند ذکر گفتن و جواب دادن و حتی سینه زدنش هم تأثیری ندارد درنتیجه (هیئت میرسد به اینجا که) فقط بالا و پایین میپرد و دستش  را در هوا تکان میدهد درست مثل پارتی و به قول حضرت آقا:

«اینکه ما مجلس عزاداری و مدح سیّدالشهدا را ــ که عظمت او به‌خاطر شهادت است، عظمت او به‌خاطر فداکاری در راه خدا است، عظمت او به‌خاطر گذشت است؛ گذشت از همه چیز، از همه‌ی خواسته‌ها، از همه‌ی مطلوبها ــ تبدیل کنیم به یک نقطه‌ی سبک، به یک جایی که یک تعدادی جوان لخت بشوند، بپرند هوا، بپرند پایین و ندانند چه میگویند، درست است؟»
۱۳۹۴/۰۱/۲۰

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام

و نکته ی دیگر این که مداحی ها به بهانه ی جذب و جوان پسندی، به سمت سبکهای سبُک و ترانه پیش رفته به طوری که نشانی از غم و اندوه و اساساً عزا در این نوع مداحی ها دیده نمیشود و به قول یکی از اساتید دانشگاه (که چند روز پیش با ایشون صحبت میکردم): مداح ها دیگر نفس ندارند و مثل قدیم سنگین نمیخونن!

و نکته آخر این که متأسفانه فضای سیاست بازی و سیاست زدگی  خیلی همه گیر شده و حتی خیلی از بچه حزب اللهی ها هم به اسم اصولگرایی گرفتار آن شده اند! مدتی قبل خبری منتشر شد مبنی بر تک خوانی زن در اُپرای عاشورا و فیلم آن هم پخش شد و خیلی هم به آن پرداخته شد در صورتی که چند روز پیش در روزنامه ای خواندم که فیلم منتشر شده مربوط به تمرین و پشت صحنه ی این اُپرا بوده که بدون هماهنگی و اجازه فیلم برداری و پخش شده و اساساً تکخوانی زن در اُپرا وجود نداشته!
ازین دست اتهام زنی ها و برچسب زدن ها و سیاست بازی ها بسیار است و بنده نمیخواهم از گروه یا حزبی دفاع کنم که متأسفانه اساس احزاب و سیاست در جهان و ایران بر دروغ و اتهام و مردم فریبی است و به قول بابام سیاست پدر و مادر نداره!

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، انحرافات در مراسم عزاداری اهل البیت (علیهم السلام)، دل نوشته، 
برچسب ها : انحرافات در عزاداری، سیر مداحی ها از قدیم تا چندسال اخیر، مشارکت مردم در عزاداری، ارزش شدن سیستم صوت در هیئت، پیش رفتن مداحی ها به سمت سبکهای سبُک و ترانه، فضای سیاست بازی و سیاست زدگی، شایعه ی تکخوانی زن در اُپرای عاشورا،
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
بیاد اشکِ آن مشکی که رمق از سقای تشنه گرفت و حسرت به قلب اهل حرم گذاشت و آتش عطش را شعله ور کرد آتش عطشی که جز با قیام قائم (عجل الله تعالی فرجه) فرو نمی نشیند.
اشک و مشک هر دو منشأ از آب دارند و آب یعنی زندگی و حقیقت آب و زندگی ولایت است.
خدا را شاکرم که رشته ام بر مبنای آب است و دعا می کنم به وسیله ی آب بسیاری از زمین ها و قلب های لم یزرع را زنده نمایم.


مدیر وبلاگ : شاهین حق پرست
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آیه قرآن شمارنده
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic