اشکِ مَشک (کشکول ولایت نامه)
یا رَفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه
پیشخوان حزب الله
حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در درس خارج فقه درباره فرهنگ سازی پنهان کالاهای وارداتی فرمودند:
برخی خوراکیها، برخی نوشابه ها هست که نشانه فرهنگ آمریکایی است، جلوی اینها را باید گرفت، ممکن است فی نفسه مسأله مهمی نباشد ولی چون حاکی از یک فرهنگ است جلوی آن را باید گرفت.

سخن هفته
عده ای که در این دو سال تلاش می کردند مذاکره را به سمت سازش منحرف کنند و نه نرمش قهرمانانه و مبارزه با استکبار، امروز به دنبال آن هستند که متن فراهم شده را فارغ از محتوای آن نمادی از عادی شدن روابط و پایان ستیز با استکبار بدانند. با دشمنی رو به رو هستیم که خدعه گر و فریبکار است. می گویند شعبده بازها دستی را تکان می دهند تا چشم ها به آن متوجه باشد و با دست دیگر فریب شعبده خود را اجرا می کنند. باید هوشیار بود تا دست فریب دشمن را گم نکنیم. به عنوان مثال، تازه متن فراهم شده از مذاکرات به پایتخت ها ارسال شده بود و در داخل کشور بحث درباره این بود که متن تصویب بشود یا خیر که خبر دیگری بلافاصله آمد:
"کمپانی مک دونالد در سایت رسمی خود برای پذیرش نمایندگی در ایران اعلام آمادگی کرده و فرم مخصوص را در اختیار علاقمندان قرار داده است."
این خبر مهم، همان دست فریب بود؛ زیرا مک دونالد فقط یک اغذیه فروشی نیست. حضور مک دونالد یعنی همان توصیف غلط از صحنه مذاکرات. یعنی اینکه به افکار عمومی دنیا به غلط بگویی امریکا توانسته است تسلط فرهنگ خود را بر ایران غلبه دهد. رهبر معظم انقلاب 15 سال پیش درباره نقش موثر نمادهای فرهنگی امریکایی از جمله مک دونالد در جنگ سرد بین شوروی و امریکا فرمودند:
«سیل تبلیغات غربی و فرهنگ غربی و نمادهای غربی - سمبلهای لباس و «مک دونالد»... - در شوروی راه پیدا کرد. این که من می گویم، تفکّر یک طلبه گوشه نشین نیست؛ در همان روزها بنده در خود مجلات امریکایی - تایم و نیوزویک - خواندم که ازاین که ... «مک دونالد» در مسکو رواج پیدا کرده، اینها به عنوان یک خبر مهم و به عنوان پیشاهنگ فرهنگ غربی و فرهنگ امریکایی در کشور شوروی یاد کرده بودند!»

احکام آموزشی
سوال:
آیا نگهدارى و خرید وسایل و لوازمى که داراى عکس هاى «باربى » که ساخت کشور «آمریکا » مى باشد که با اهداف خاصى تولید شده جایز مى باشد؟
جواب:
هرگونه خرید و فروش و نگهدارى وسایل و لوازمى که کمک به کشور غیر مسلمان سازنده آن در جهت بهره گیرى درآمد حاصل از ساخت آن در معارضه و مبارزه با اسلام و مسلمین باشد و یا موجب اشاعه ى‌ فساد گردد، جایز نیست.

انتخاب شده از شماره ی هفتم نشریه ی خط حزب الله (هفته سوم مرداد 94)
نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، فرهنگ، اقتصاد، 
برچسب ها : درس خارج فقه، فرهنگ سازی پنهان کالاهای وارداتی، نقش موثر نمادهای فرهنگی امریکایی، انحرف مذاکره به سمت سازش و نه نرمش قهرمانانه، عادی شدن روابط و پایان ستیز با استکبار، کمپانی مک دونالد، نگهدارى و خرید وسایل و لوازم داراى عکس هاى «باربى »،


یکشنبه 11 مرداد 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
باز هم مناجاتی بسیار زیبا با امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) از حاج منصور ارضی در تاریخ 29 اردیبهشت 1394 در حسینیه صنف لباس فروش ها را میگذارم:

نشسته‎ایم به راهت، چه می‏‎کنی با ما ؟

 تو شاه و ما همه رعیت، چه می‎کنی با ما ؟

کنون که عمر گران صرف آرزوها شد

رسیده‎ایم تَه خط، چه می‎کنی با ما ؟

همیشه اولویت را به این و آن دادیم

شدیم غرق خجالت، چه می‎کنی با ما ؟

جواب بد شدنِ ما نگاهِ لطف تو بود

چه کرده‎ایم برایت، چه می‎کنی با ما ؟

سریع می گذرد زندگی، چه خوب و چه بد

در ازدحام قیامت، چه می‎کنی با ما ؟

در آن زمان که گرفتار کار خود هستیم

بگو برای شفاعت، چه می‎کنی با ما ؟

سه چهار روز همه زائر رضا بودیم

 به خاطر دل حضرت، چه می‎کنی با ما ؟

به زیر قُبّه‎ی آقا که می‎روی شب‎ها

در آن زمان اجابت، چه می‎کنی با ما ؟

* * * * *

دعا بکن که کنار تو تا خدا برسیم

شب ولادت ارباب به کربلا برسیم


لینک دانلود صوت مناجات با حجم 3.18Mb

نوع مطلب : امام حسین (علیه السلام)، امام رضا (علیه السلام)، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه)، حاج منصور ارضی، شعر و ادب، چند رسانه ای (صوت و فیلم)، 
برچسب ها : 29 اردیبهشت 1394، حسینیه صنف لباس فروش ها، چه می‏‎کنی با ما ؟، کربلا،


چهارشنبه 7 مرداد 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
این هم دومین انشاء از دفتر انشاء دوم راهنماییم:

آرزو

هر انسانی آرزو های متفاوتی دارد. یکی دوست دارد صاحب خانه و ماشین شود. یکی دوست دارد از بیماریش رهایی یابد. یکی دوست دارد مقام و افتخاری دست یابد. یکی دوست دارد خانواده اش را در آسایش ببیند.
اما من وقتی کوچک بودم آرزو داشتم سوار اسبی تندرو و سریع بشوم و در همه جا گردش کنم بزرگترها برای اینکه ارزویم را برای برآورده کنند. ما را در ده مان سوار یک اسب بارکش کردند و گفتند: بفرما این هم آرزویت.
یک روز هم ما را در به نمایشگاهی دفاعی بردند و گفتند چند رنگ را انتخاب کن تا آرزویت را بگوییم ما هم چند رنگ را انتخاب کردیم آنها هم به ما گفتند: تو آرزوی پرواز داری و از قضا در همان نمایشگاه یک هواپیما هم بود مردی که در آنجا بود به من گفت: برو داخل هواپیما و هر اسباب بازی که دلت می خواهد بردار من هم داخل هواپیما رفتم و یک هواپیمای اسباب بازی برداشتم حالا هم آن هواپیما را به خواهر کوچکم داده ام.
بعد از آن حادثه که به ما گفتند تو آرزوی پرواز داری ما هم هی از در و دیوار بالا می رفتیم و از آنجا به پایین می پریدیم این ماجرا باعث شد که ما در کوهنوردی خیلی خوب خوب شویم و مخالف همه که وقتی به کوه می رسند دوست دارند در آنجا بنشینند و از آب و هوای کوه استفاده کنند من وقتی به کوه می رسم دوست دارم از کوه بالا بروم و ببینم آن بالا چه خبر است.
اما برگردیم به موضوع اصلی من به غیر از این آرزوها آرزوی دیگری هم دارم من ارزو دارم که به خانه خدا و کربلا سفر کنم و آقا امام زمان(عج) هرچه زودتر ظهور کند و به این همه ناعدالتی پایان بخشد.
نتیجه: ما می توانیم با سعی و تلاش بعضی از آرزوهای خود را برابرده سازیم

نوع مطلب : دفتر انشاء دوم راهنمایی، 
برچسب ها : دفتر انشاء دوم راهنمایی، آرزو، پرواز،


جمعه 2 مرداد 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست

ده سال، دوازده سال کشمکش با جمهورى اسلامى، نتیجه‌[اش] این شد که این شش قدرت، امروز ناچار شدند که گردش چند هزار سانتریفیوژ را در کشور تحمّل کنند؛ ناچار شدند ادامه‌ى این صنعت را در کشور تحمّل کنند؛ ناچار شدند ادامه‌ى تحقیقات و توسعه‌ى این صنعت را تحمّل کنند. تحقیق و توسعه‌ى صنعت هسته‌اى ادامه خواهد یافت؛ گردش صنعت هسته‌اى ادامه خواهد یافت؛ این چیزى است که آنها سالها تلاش کردند، [ولى] امروز روى کاغذ آوردند و امضا دارند میکنند که حرفى ندارند. این معنایش چیست جز اقتدار ملّت ایران؟ این بر اثر ایستادگى ملّت، مقاومت ملّت، و بر اثر شهامت و ابتکار دانشمندان عزیز ما است. رحمت خدا بر شهریارى‌ها و رضائىنژادها و احمدى روشن‌ها و علیمحمّدى‌ها؛ رحمت خدا بر شهداى هسته‌اى، رحمت خدا بر خانواده‌هاى اینها، رحمت خدا بر ملّتى که پاى حرف حقّ خود و احقاق حقّ خود مى‌ایستد.


۱۳۹۴/۰۴/۲خطبه‌های نماز عید فطر

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، علم، 
برچسب ها : گردش چند هزار سانتریفیوژ، تحقیق و توسعه‌ى صنعت هسته‌اى، شهداى هسته‌اى،
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
بیاد اشکِ آن مشکی که رمق از سقای تشنه گرفت و حسرت به قلب اهل حرم گذاشت و آتش عطش را شعله ور کرد آتش عطشی که جز با قیام قائم (عجل الله تعالی فرجه) فرو نمی نشیند.
اشک و مشک هر دو منشأ از آب دارند و آب یعنی زندگی و حقیقت آب و زندگی ولایت است.
خدا را شاکرم که رشته ام بر مبنای آب است و دعا می کنم به وسیله ی آب بسیاری از زمین ها و قلب های لم یزرع را زنده نمایم.


مدیر وبلاگ : شاهین حق پرست
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آیه قرآن شمارنده
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic