اشکِ مَشک (کشکول ولایت نامه)
یا رَفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه
سه شنبه 30 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
خانه‌ی‌ کعبه، که اکنون تو شدی‌ خادم آن
ای‌ دغل! خادِم شیطانی‌ از این دار، برو
بخشی از شعر {کعبه در زنجیر} امام خمینی (رحمة الله علیه) که در وصف جنایات آل سعود سرودند.
همین طور که احتمالاً میدونید اخیراً آل سعود جنایت کار اقدام به ساخت وساز در اطراف کعبه و در نتیجه محو و ناپدید شدن کامل کعبه کرده که چند عکس از این خیانت را گذاشته ام.
نوع مطلب : امام خمینی (رحمة الله علیه)، اُمّت اسلامی، شعر و ادب، 
برچسب ها : شعر کعبه در زنجیر، جنایت و خیانت آل سعود، محو کامل کعبه،


سه شنبه 30 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
وقتتان را بیهوده به هدر ندهید؛ خیلی از بچّه‌های جوان ما -دانشجو و غیر دانشجو- وقتهایشان را هدر میدهند، در این شبکه‌های اجتماعی و مانند اینها میگردند یا در بعضی از جلسات بیهوده‌ی بحث‌وجدل‌های این‌جوری می‌نشینند. وقتتان را هدر ندهید، وقتتان را درست مصرف کنید، هم به درس برسید، هم به کار تشکیلاتی برسید؛ به هردوی اینها باید برسید.
۱۳۹۴/۰۴/۲۰

بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، اخلاق، فرهنگ، 
برچسب ها : درست مصرف کردن وقت، شبکه‌های اجتماعی، جلسات بیهوده‌ی بحث‌وجدل‌،


سه شنبه 30 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
آن چیزی که من از بزرگان شنیدم و به شما عرض میکنم، یک کلمه است؛ مهم‌ترین کار برای اعتلای معنوی و روحی، پرهیز از گناه است؛ این مهم‌ترین کار است. سعی کنید از گناه پرهیز کنید. گناه‌ها هم مختلفند؛ هم گناه زبان هست، هم گناه‌های مربوط به چشم هست، هم گناه‌های مربوط به دست هست، انواع گناهان هست؛ گناه‌ها را بشناسید، خودتان را مراقبت کنید. تقوا! تقوا یعنی همین؛ تقوا یعنی مراقبت. در یک جادّه‌ی خطرناک وقتی دارید حرکت میکنید، دقیق مراقبید، این تقوا است؛ مراقبت کنید، از گناه پرهیز کنید؛ این مهم‌ترین راه اعتلای معنوی است. البتّه بلافاصله بعد از این، انجام فرائض است؛ در میان فرائض هم از همه مهم‌تر نماز است؛ نماز اوّل وقت، با حضور قلب. حضور قلب یعنی اینکه شما وقتی نماز میخوانید، بدانید دارید با کسی حرف میزنید، مخاطب دارید. توجّه به این داشته باشید. گاهی هم حواس انسان پرت میشود؛ عیبی ندارد، به‌مجرّد اینکه باز حواس انسان جمع شد، همان حالت و احساسِ داشتن مخاطب را در خودش احیاء کند و زنده نگه دارد؛ این حضور قلب است. نماز با حضور قلب، نماز اوّل وقت، حتّی‌المقدور نماز به جماعت، این چیزها را رعایت کنید، شما اعتلای روحی پیدا خواهید کرد، فرشته خواهید شد، از فرشته بالاتر خواهید شد؛ این را شما بدانید. شماها جوانید، دلهایتان پاک است، روحهایتان پاک است، آلودگی ندارید یا خیلی کم دارید؛ به سن ما که انسان برسد مشکلاتش خیلی زیاد میشود؛ بنابراین اگر این را رعایت بکنید، هیچ نصیحت دیگری لازم نیست؛ ذکر خاص و مانند اینها هیچ لزومی ندارد. البتّه خیلی خوب است با قرآن مأنوس باشید، هرروز حتماً ولو چند آیه‌ای قرآن بخوانید؛ اینها خیلی خوب است.

۱۳۹۴/۰۴/۲۰

بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، اخلاق، 
برچسب ها : مهم‌ترین راه اعتلای معنوی، پرهیز از گناه، تقوا، نماز، اُنس با قرآن،


سه شنبه 30 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
یک مسئله‌ای که اخیراً مطرح کردند، مسئله‌ی ازدواج جوانها بود که خب، همه -پسر و دختر- مطمئنّاً علاقه‌مندند. من همین‌جا به توصیه‌ی این جوان عزیزی که از من خواستند به پدر و مادرها تذکّر بدهم، به پدرها و مادرها تذکّر میدهم؛ من خواهش میکنم و تقاضا میکنم از شماها که یک خرده امکانات ازدواج را آسان کنید. پدر و مادرها سخت‌گیری میکنند؛ هیچ سخت‌گیری لازم نیست. بله، یک مشکلات طبیعی وجود دارد -مسئله‌ی مسکن، مسئله‌ی شغل و از این مسائل- لکن «اِن یَکونوا فُقَرآءَ یُغنِهِمُ اللهُ مِن فَضلِه»؛(۴) خب، این قرآن است. ممکن است جوان، الان هم امکانات مالی مناسبی نداشته باشد، امّا ان‌شاءالله بعد از ازدواج خدای متعال گشایش میدهد. ازدواج جوانها را متوقّف نکنند؛ من خواهش میکنم که پدرها و مادرها به این مسئله توجّه کنند.

 البتّه یکی از مسائل مهم این است که رسم خواستگاری رفتن و وساطت کردن برای ازدواج دخترها، متأسّفانه کمرنگ شده؛ این چیز لازمی است. افرادی هستند -سابقها همیشه معمول بود، حالا هم با کثرت نسل جوان در جامعه‌ی ما، باید این رواج داشته باشد- پسرهایی را می‌شناسند، به خانواده‌ی دختر معرّفی میکنند؛ دخترهایی را می‌شناسند، به خانواده‌ی پسر معرّفی میکنند؛ تسهیل میکنند و آماده‌سازی میکنند ازدواج را؛ این کارها را بکنند. هرچه که ما بتوانیم در جامعه مسئله‌ی مشکل جنسی جوانها را حل کنیم، این به نفع دنیا و آخرت جامعه‌ی ما است؛ به نفع دنیا و آخرت کشور ما است؛ بعد هم برای مسئله‌ی نسل که من رویش خیلی تکیه دارم [مهم است].
۱۳۹۴/۰۴/۲۰

بیانات در دیدار جمعى از دانشجویان

نوع مطلب : قرآن کریم (سخن دوست)، مقام معظم رهبری، فرهنگ، 
برچسب ها : مسئله‌ی ازدواج جوانها، سخت‌گیری پدر و مادرها در ازدواج، وساطت کردن برای ازدواج، حل مشکل جنسی جوانها، مسئله‌ی نسل،


دوشنبه 22 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
معمولاً از کپی کردن یک مطلب ونوشتن تو وبلاگ بدم میاد و دلم میخواد خودم تو نوشتن مطلب نقشی داشته باشم حتی نقشی کوچک!
ولی این دفعه دعایی بسیار زیبا در یکی از وبلاگها دیدم و حیفم اومد اونو تو وبلاگم نداشته باشم، سعی کردم اونو تو لینکدونی وبلاگ بذارم اما نشد!
و اون دعا اینه:

در كتاب «بلد الأمین» از حضرت رسول صلى اللّه علیه و آله روایت كرده:

هركه هر روز ده بار این دعا را بخواند،

حق تعالى‏ چهار هزار گناه كبیره او را بیامرزد،

و وى را از سكرات مرگ و فشار قـبر،و صدهزار هراس قیامت نجات دهد،

و از شرّ شیطان و سپاهیان او محفوظ گردد،

و قرضش ادا شود، و اندوه و غمش برطرف گردد،
دعا این است:


اَعْدَدْتُ لِكُلِّ هَوْلٍ لا اِلهَ اِلا اللَّهُ

وَ لِكُلِّ هَمٍّ وَ غَمٍّ ما شـاءَاللَّهُ

وَ لِكُلِّ نِعْمَةٍ الْحَـمْدُ لِلَّهِ

وَ لِكُلِّ رَخآءٍ اَلشُّكْـرُ لِلَّهِ

وَ لِكُلِّ اُعْجُوبَةٍ سُبْـحانَ الِلَّهِ

وَ لِكُلِّ ذَنْبٍ اَسْتَغْــفِرُاللَّهَ

وَ لِكُلِّ مُصیبَةٍ اِنّا لِلّهِ وَ اِنّا اِلَیْهِ راجِعُـونَ

وَ لِكُلِّ ضیقٍ حَسْـبِىَ اللَّهُ

وَ لِكُلِّ قَضآءٍ وَ قَدَرٍ تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ

وَ لِكُلِّ عَدُوٍّ اِعْتَصَمْتُ بِاللَّهِ

وَ لِكُلِّ طاعَةٍ وَ مَعْصِیَةٍ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِ الْعَلِىِّ الْعَظیمِ


وبلاگ منبع

نوع مطلب : مناجات با الله (جلّ جلاله)، 
برچسب ها : دعایی بسیار زیبا، آمرزش چهار هزار گناه كبیره، نجات از سكرات مرگ و فشار قبر و صد هزار هراس قیامت، حفاظت از شرّ شیطان و سپاهیان او، اداء قرض، برطرف شدن اندوه و غم،


شنبه 20 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
چند روز پیش از بین وسایلای انباری دفتر انشاء دوران راهنماییم رو پیدا کردم و خوندمش بعضی از نوشته هاش خیلی جالبه که بعضی از اونا رو تو وبلاگ هم می نویسم، این از اولیش:

زیبایی های شب و روز

مقدمه: ما اگر به محل زندگیمان بیشتر دقت کنیم می توانیم زیبایی های زیادی را ببینیم.

متن: شب است و آسمان سیاه سیاه است در آن سمت آسمان ماه با زیبایی تمام می درخشد و همه جا را با نور مهتاب خود روشن می کند. ستاره ها آسمان را چراغانی کرده اند. هر وقت یک بار شهابی پر نور در آسمان نمایان می شود. گاهی ابرهای کوچک برای چند دقیقه جلوی ماه را می گیرند. ابرها با اشکال مختلف از جلوی چشمم عبور می کنند و هر یک از آنها من را یاد چیزی می اندازند کم کم ماه می رود و به سحر نزدیک می شویم و بانگ زیبای اذان از مساجد به گوش میرسد. خورشید در گوشه ی آسمان از پشت کوهها همچون گوی سرخی سربلند می کند. کلاغها دسته دسته در آسمان پرواز می کنند و دور می شوند. کم کم خورشید به وسط آسمان نزدیک می شود و نورش سوزان و طاقت فرساتر می شود. خورشید کم کم به سوی مغرب حرکت می کند ابر سیاهی در آسمان ظاهر می شود و باران کمی می بارد و سریع دور می شود خورشید کم کم به کوهها نزدیک می شود و همانگونه که طلوع کرده بود غروب می کند.

نتیجه: خداوند زیبایی های زیادی در خلقت روز و شب قرار داده است که ما با دقت بیشتر به شب و روز می توانیم آنها را ببینیم و لذت ببریم.
نوع مطلب : دفتر انشاء دوم راهنمایی، 
برچسب ها : دفتر انشاء دوم راهنمایی، زیبایی های شب و روز،


جمعه 19 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
باز هم یک مناجات بسیار زیبا از حاج منصور ارضی در شب نوزدهم مسجد ارک سال 94 همراه با لینک دانلود:

هردم شده این، آوای دلم
محشر نکنی، یارب خجلم

ای خالق نور العفو العفو
ای رب غفور العفو العفو

در کار خودم مضطر شده ام
دیر آمدم و بر در زده ام
منکه سر خود مهمان نشدم
با ذکر حسین جان آمده ام

گویم به سرور العفو...
ای رب غفور العفو...

دیدم همه کس را راه بدهی
حتی به گدا درگاه بدهی
من هم به طمع سوی تو شدم
تا جاه به این گمراه بدهی

از بخل و غرور العفو...
ای رب غفور العفو...

گیرم همه خوب و من بد بد
آیا بشوم از کوی تو رد
اینجا تو اگر عفوم نکنی
پس وای من و تنگی لحد

پایم لب گور العفو...
ای رب غفور العفو...

اول ثمر بخشیدن من
لبخند حسین لبخند حسن
این قول شفاعت از حسنین
این عهد من و این بنده شدن

تواب و شکور العفو...
ای رب غفور العفو...

بخشنده تویی، شرمنده منم
زیبنده تویی، بد بنده منم
آن وعده تو، این توبه من 
برگشتم و سرافکنده منم

مولای صبور العفو...
ای رب غفور العفو...

یارب من و این عصیان چه کنم
با دوری تو هر آن چه کنم
مرهم به دل عترت نشدم
با شکوه این قرآن چه کنم

گشتم ز تو دور العفو..
ای رب غفور العفو...

با اینکه بدم من با علی ام
این آب و گلم این یاعلی ام
تا فاطمی ام تا حیدری ام
من پشت سر مولا علی ام

این برگ عبور العفو...
ای رب غفور العفو...

لینک دانلود مناجات با حجم 6.346Mb
نوع مطلب : امام علی (علیه السلام)، امام حسین (علیه السلام)، حاج منصور ارضی، شعر و ادب، چند رسانه ای (صوت و فیلم)، مناجات با الله (جلّ جلاله)، 
برچسب ها : شب نوزدهم مسجد ارک سال 94،


پنجشنبه 18 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
همین‌طور که بعضی از دوستان در سخنرانی‌های خودشان اشاره کردند، هدف دشمنان ملّت ایران این است که نگذارند این کشور و این ملّت به جایگاه شایسته‌ی خودش، آن جایگاه تمدّنی، برسد؛ [چون‌] احساس کرده‌اند که این حرکت در کشور آغاز شده؛ تحریمها به‌خاطر این است. بله، بنده هم عقیده‌ام این است که هدف تحریمها مسئله‌ی هسته‌ای فقط نیست، مسئله‌ی حقوق بشر هم نیست، مسئله‌ی تروریسم هم نیست. گفتند چرا فلانی برای روضه‌ی علی‌اصغر که روضه‌خوان خواند، گریه نکرد؟ گفت آن بنده خدا خودش صد علی‌اصغر سر بریده؛ این برای روضه‌ی علی‌اصغر گریه میکند؟ اینها خودشان تروریست‌پرورند، اینها خودشان ضدّ حقوق بشرند؛ اینها دنبال این هستند که برای حقوق بشر به یک کشوری فشار بیاورند؟ مسئله این نیست؛ مسئله یک محاسبه‌ی بسیار بالاتر و فراتر از این حرفها است؛ یعنی یک ملّتی، یک حرکتی، یک هویّتی به‌وجود آمده است مبتنی بر منابعی و مبادی‌ای درست نقطه‌ی مقابل مبادی نظام استکبار و نظام ظلم و انظلام؛ نمیخواهند این به جایی برسد؛ ما در یک‌چنین موقعیّتی هستیم؛ ما در یک‌چنین جایگاهی هستیم.
۱۳۹۴/۰۴/۱۳

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، استکبار ستیزی، 
برچسب ها : هدف تحریمها، تمثیلی جالب از رهبری،


پنجشنبه 18 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
 از مسائل جنبیِ این هم یک نکته‌ی مهمّ دیگر است و آن عبارت است از سند آمایش آموزش عالی. اینکه یکی از دوستان اشاره کردند که «اگر همه‌ی چیزهایی که مورد نظرمان است اولویّتهای ما باشند، معنایش این است که اصلاً اولویّتی نداریم»، این حرف درست و حرف متین است. اینکه گفتند «ما در چند رشته‌ی صنعتی مشخّصاً بگوییم در این رشته‌ها میخواهیم پیشرفت بکنیم و روی آنها سرمایه‌گذاری انسانی و مالی و همّت و توانایی‌های گوناگون بکنیم»، این کاملاً حرف درستی است. بنده یک وقتی در مورد ورزش این مطلب را گفتم؛ گفتم ما در دو سه رشته‌ی ورزشی میتوانیم در دنیا یا اوّل باشیم یا دوّم؛ خیلی خب، برویم سراغ اینها؛ در بعضی از رشته‌های ورزشی نه، ما امید اوّل و دوّم شدن نداریم؛ منظورم در ورزشهای قهرمانی و در مسابقات جهانی است. اتّفاقاً همین کار را هم کردند؛ یعنی یک مقداری در این زمینه‌ها قدم برداشتند و مفید و مؤثّر هم بوده؛ در این زمینه هم همین‌جور است. نگاه کنیم ببینیم کدام رشته‌ی علمی، در کدام دانشگاه و در کدام منطقه‌ی کشور دارای اولویّت است؛ آمایش علمیِ سرزمینی کشور به این معنا است. ما در کدام دانشگاه‌ها بایستی چه رشته‌هایی را دنبال بکنیم و روی آن سرمایه‌گذاری کنیم و از آنها پاسخ بخواهیم و مطالبه کنیم. این هم یک مسئله است که بایستی این سند تکمیل بشود و عملیّاتی بشود و کار بشود.
۱۳۹۴/۰۴/۱۳

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، علم، 
برچسب ها : سند آمایش آموزش عالی، تعیین اولویت رشته ها، آمایش علمیِ سرزمینی کشور،


پنجشنبه 18 تیر 1394 :: نویسنده : شاهین حق پرست
سهم بودجه‌ی پژوهش مهم است؛ چند سال است که بنده در همین جلسه و در جلسات دیگر و در دیدارهای خصوصی با مسئولین اجرائی کشور، روی این مسئله تکیه کرده‌ام، متأسّفانه اطّلاعاتی که به من میدهند و گزارشی که به من میدهند، نشان میدهد که نه، این حرفهای ما مثل نصیحت است؛ نصیحتی که مثلاً یک نفر منبر میرود و یک نصیحتی میکند؛ با این چشم نگاه شده؛ این‌جور نیست؛ باید سعی بشود. حالا در چشم‌انداز، ۴ درصد از بودجه‌ی عمومی را برای پژوهش در نظر گرفتند؛ ما حالا آن‌قدر همّتمان برای این در کوتاه‌مدّت، بلند نیست؛ امّا همان ۱/۵ درصد یا ۲ درصدی که ممکن است و صحبت است، باید انجام بگیرد؛ هنوز بودجه‌هایی که وجود دارد برای پژوهش، بحث چند صدم درصد است؛ یکی این مسئله است؛ یکی هم صَرف درست و برنامه‌ریزی‌شده‌ی منابع مالی پژوهش؛ باید درست صرف بشود و درست در جای خود قرار بگیرد.
۱۳۹۴/۰۴/۱۳

بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها

نوع مطلب : مقام معظم رهبری، علم، 
برچسب ها : مسئله‌ی سهم بودجه‌ی پژوهش، بی توجهی به حرف رهبری،
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
بیاد اشکِ آن مشکی که رمق از سقای تشنه گرفت و حسرت به قلب اهل حرم گذاشت و آتش عطش را شعله ور کرد آتش عطشی که جز با قیام قائم (عجل الله تعالی فرجه) فرو نمی نشیند.
اشک و مشک هر دو منشأ از آب دارند و آب یعنی زندگی و حقیقت آب و زندگی ولایت است.
خدا را شاکرم که رشته ام بر مبنای آب است و دعا می کنم به وسیله ی آب بسیاری از زمین ها و قلب های لم یزرع را زنده نمایم.


مدیر وبلاگ : شاهین حق پرست
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آیه قرآن شمارنده
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic