اشکِ مَشک (کشکول ولایت نامه)
یا رَفیقَ مَن لا رَفیقَ لَه
سه شنبه 31 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
۱۳۹۱/۰۵/۱۶بیانات در دیدار دانشجویان

«آرمان‌گرائى در علم، یعنى در زمینه‌ى مسائل علمى باید دنبال قله بود؛ كه این، توجه شما را به درس خواندن و خوب درس خواندن باید نتیجه بدهد. من به شما عرض بكنم؛ امروز درس خواندن، علم‌آموزى، پژوهش و جدیت در كار اصلى دانشجوئى، یك جهاد است»

صوت بیانات


«اولاً معرفتهاتان را بالا ببرید. عزیزان من! سقف معرفت خودتان را، سایتهاى سیاسى و اوراق روزنامه‌ها و پرسه زدن در سایتهاى گوناگون قرار ندهید؛ سقف معرفت شما اینها نیست. البته من امروز از این حرفهائى كه زدند، حقیقتاً لذت بردم؛ حرفهاى خوب، حرفهاى پخته، تعبیراتِ جاافتاده، جمله‌بندى‌هاى درست؛ این خوشحال‌كننده است. من میخواهم بگویم هرچه میتوانید، اولاً در این بخش كار كنید. سطح معرفت را بالا ببرید. با قرآن، با نوشتجات مرحوم شهید مطهرى، با نوشتجات فضلاى بزرگى كه خوشبختانه امروز در حوزه‌هاى علمیه حضور دارند، آشنا شوید. امروز فضلاى جوانى در حوزه‌هاى علمیه هستند كه میتوانند در این قسمت به مجموعه‌ى جوانهاى دانشگاهى یارى بدهند؛ كمااینكه كارهاى خوبى هم دارد انجام میگیرد. سطح معرفت دینى بالا برود؛ این یكى از كارهاست كه حتماً لازم است. به نظر من آن كارى كه مهم است انجام بگیرد، مطالعات اسلامى است.»

صوت بیانات
نوع مطلب : مقام معظم رهبری، علم، شهید مطهری، 
برچسب ها : علم، معرفت، قرآن، شهید مطهری، مطالعات اسلامی،


پنجشنبه 26 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
نمیشود ساکت نشست، نمیشود ساکت بود و دید  شیاطین در قبله ی اولمان ماوا گرفته اند. چه رژیمی منحوس تر از اسرائیل و چه مردمانی خبیثتر از یهود.
با اینکه آنها می خواهند ما بنشیم و حواسمان نباشد و نبینیم و با اسباب بازی هایشان مشغول باشیم اما من با تمام زخم ها و خستگی هایم برمی خیزم و فریاد میزنم که قدس شریف جایگاه شیاطین نیست واین غده ی سرطانی باید نابود شود و آن روز خیلی نزدیک است.
فردا همه باهم سنت امام عزیزمان را احیاء میکنیم و با فریاد مرگ بر اسرائیل به سوی میعادگاه های نماز جمعه می شتابیم.

پاورقی: اگر اندکی با قرآن انس داشته باشید خباثت قوم یهود را خواهید دانست.
نوع مطلب : امام خمینی (رحمة الله علیه)، اُمّت اسلامی، استکبار ستیزی، دل نوشته، 
برچسب ها : روز قدس، قبله ی اول مسلمین، مسجد الاقصی، بیت المقدس،


سه شنبه 24 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
یادش بخیر فردای روزی که از مشهد اومدم از اونجا که خیلی وقت بود بهشت زهرا (سلام الله علیها) نرفته بودم با اینکه وسط هفته بود رفتم زیارت شهداء و باز هم با همین دوربین گوشیم چندتا عکس گرفتم تا الان فرصت نکرده بودم بذارمشون.

شهید گمنام

برای دیدن همشون به ادامه مطلب مراجعه کنین.


ادامه مطلب


نوع مطلب : دفاع مقدس و شهادت، عکس و خاطره، 
برچسب ها : شهید سید مرتضی آوینی، شهدای گمنام، بهشت زهرا (سلام الله علیها)،


دوشنبه 23 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
نامردیه برای مسلمانان بحرین و میانمار مطلب بذارم ولی برای هموطنان آذری مون چیزی ننویسم
بنده هم به اندازه ی خودم فوت هموطنامو تسلیت میگم و برای بازمانده هاشون طلب اجر و صبر دارم.
این حادثه وظیفه ی ما بچه های جهادی رو سنگینتر کرد که تو آبادسازی مناطق محروم و روستاها کوشاتر باشیم.
و همچنین تلنگری بود برای مردم و مسئولین که سرعت و سهولت بازسازی بافتهای فرسوده رو بیشتر کنن اگه خدای نکرده چنین زلزله ای تو تهران اتفاق بیفته واقعا محشر کبری میشه البته نباید بازسازی به معنی تبدیل بافت های ایرانی و اسلامی به بافت های آپارتمانی و غربی باشه که این هم برای خودش معایب و مفاسد بسیاری داره که این معایب شاید کمتر از اون زلزله نباشه و باید به معماری بیشتر اهمیت داد که روح انسان مهمتر از جسمشه.

نوع مطلب : دل نوشته، 
برچسب ها :


شنبه 21 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
سلام، قصد داشتم بیانات رهبر معظم انقلاب رو تو یه وبلاگ جداگانه جمع آوری و دسته بندی و موضوع بندی کنم که متاسفانه امکانش فراهم نشد بنابراین فعلا همینجا گزیده ای از آخرین بیاناتشونو میارم ، اولیش هم این صحبتشون درباره ی افزایش جمعیت کشوره.

۱۳۹۱/۰۵/۰۳

بیانات در دیدار كارگزاران نظام

«از لحاظ نیروى انسانى، ما هفتاد و پنج میلیون نفر جمعیت داریم؛ این جمعیت عامل خیلى مهمى است.من این را همین جا عرض بكنم؛ جمعیت جوان و بانشاط و تحصیلكرده و باسواد كشور، امروز یكى از عاملهاى مهم پیشرفت كشور است. در همین آمارهائى كه داده میشود، نقش جوانهاى تحصیلكرده و آگاه و پرنشاط و پرنیرو را مى‌بینید. ما باید در سیاست تحدید نسل تجدیدنظر كنیم. سیاست تحدید نسل در یك برهه‌اى از زمان درست بود؛ یك اهدافى هم برایش معین كردند. آنطورى كه افراد متخصص و عالم و كارشناسان علمىِ این قسمت تحقیق و بررسى كردند و گزارش دادند، ما در سال ۷۱ به همان مقاصدى كه از تحدید نسل وجود داشت، رسیدیم. از سال ۷۱ به این طرف، باید سیاست را تغییر میدادیم؛ خطا كردیم، تغییر ندادیم. امروز باید این خطا را جبران كنیم. كشور باید نگذارد كه غلبه‌ى نسل جوان و نماى زیباى جوانى در كشور از بین برود؛ و از بین خواهد رفت اگر به همین ترتیب پیش برویم؛ آنطورى كه كارشناسها بررسى علمى و دقیق كردند. اینها خطابیات نیست؛ اینها كارهاى علمى و دقیقِ كارشناسى‌شده است. اگر چنانچه با همین وضع پیش برویم، تا چند سال دیگر نسل جوان ما كم خواهد شد - كه امروز قاعده‌ى جمعیتى ما جوان است - و بتدریج دچار پیرى خواهیم شد؛ بعد از گذشت چند سال، جمعیت كشور هم كاهش پیدا خواهد كرد؛ چون پیرى جمعیت با كاهش زاد و ولد همراه است. یك زمانى را مشخص كردند و به من نشان دادند، كه در آن زمان، ما از جمعیت فعلى‌مان كمتر جمعیت خواهیم داشت. اینها چیزهاى خطرناكى است؛ اینها را بایستى مسئولین كشور بجد نگاه كنند و دنبال كنند. در این سیاست تحدید نسل حتماً بایستى تجدیدنظر شود و كار درستى باید انجام بگیرد. این مسئله‌ى افزایش نسل و اینها جزو مباحث مهمى است كه واقعاً همه‌ى مسئولین كشور - نه فقط مسئولین ادارى - روحانیون، كسانى كه منبرهاى تبلیغى دارند، باید در جامعه درباره‌ى آن فرهنگ‌سازى كنند؛ از این حالتى كه امروز وجود دارد - یك بچه، دو بچه - باید كشور را خارج كنند. رقم صد و پنجاه میلیون و دویست میلیون را اول امام گفتند - و درست هم هست - ما باید به آن رقمها برسیم.»

صوت بیانات رو هم برا دانلود گذاشتم:
لینک دانلود باحجم 1.56Mb
نوع مطلب : مقام معظم رهبری، فرهنگ، 
برچسب ها : افزایش جمعیت،


چهارشنبه 18 مرداد 1391 :: نویسنده : شاهین حق پرست
شهادت مولای موتقیان امیرالمومنین علی (علیه السلام) رو به همه شیعیان ایشان تسلیت میگم.

شهادت امام علی (ع)

از اونجا که مصادف با شبهای قدر هم هستیم و حقیقت شب قدر حضرت زهرا (سلام الله علیها) است اینبار یه مداحی زیبا از حاج منصور ارضی در مراسم فاطمیه سال 90 حسینیه ی امام خمینی (ره) رو برا دانلود گذاشتم که هم علویه(ع) و هم زهرایی(س).

لینک دانلود با حجم 829.2 Kb


این هم یک شعر زیبا از سید حمیدرضا برقعی
نوع مطلب : امام علی (علیه السلام)، حضرت فاطمة الزهراء (سلام الله علیها)، حاج منصور ارضی، چند رسانه ای (صوت و فیلم)، 
برچسب ها : شب قدر، فاطمیه سال 90 حسینیه ی امام خمینی (ره)،
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
بیاد اشکِ آن مشکی که رمق از سقای تشنه گرفت و حسرت به قلب اهل حرم گذاشت و آتش عطش را شعله ور کرد آتش عطشی که جز با قیام قائم (عجل الله تعالی فرجه) فرو نمی نشیند.
اشک و مشک هر دو منشأ از آب دارند و آب یعنی زندگی و حقیقت آب و زندگی ولایت است.
خدا را شاکرم که رشته ام بر مبنای آب است و دعا می کنم به وسیله ی آب بسیاری از زمین ها و قلب های لم یزرع را زنده نمایم.


مدیر وبلاگ : شاهین حق پرست
پیوندهای روزانه
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
آیه قرآن شمارنده
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات